0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç Ekimi Sonrası Saçların Bakımı

Saç bakımı operasyondan sonra saç va saçlı derinin iyileşmesi için önemlidir. Sadece saç ekimi için değil sağlıklı olan saçlara da uygulanması önerilir. Saç bakımını evde kendi kendinize uygulayarak iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz.

konyasacekimi.gen.tr

 

– Operasyondan 4 gün sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

– Saçlar verilen özel bir losyon ve verilen özel şampuan ile yıkanmalıdır.
– Saçları yıkarken hafif masaj uygulayabilirsiniz ancak ekim yapılan alana masaj yapmamalısınız.
– Saçlar ortalama 15 gün boyunca günde 1-2 defa yıkanmalıdır.
– Saçları yıkama esnasında çok hafif hareketlerle dikkatli yıkamalı, ekilen bölgeye zarar vermemelisiniz.
– Saç kurutma makinasını 5 gün sonra soğuk üfleme olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
– 15 gün boyunca sprey, boya, jole…vs. kullanmayınız.
– Ekilen saçlar 3 hafta sonra dökülme sürecine girebilir ancak dökülen bu saçlar 8 hafta sonra daha sağlıklı ve gür olarak çıkar.
– Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile dikiş alanıda dahil olmak üzere itina ile yıkanır. Saç ekimi yapılan bölge yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 gün sonunda yani kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz.
– Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa, 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz.
– İlk 3 gün kirli bir ortamda çalışmanız gerekiyorsa, mutlaka başınıza şapka (kasketli, arkadan genişliği ayarlanabilir) takınız.
– İlk 15 gün saçınıza saç spreyi ya da jöle sürmeyin. 3 hafta sonra ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir, endişe etmeyiniz. 8 hafta içerisinde saçlar tekrar uzayacaktır.