0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç Nakli Teknikleri

Günümüzde saç nakli operasyonlarında kullanılmakta olan iki teknik bulunmaktadır. Bu tekniklerin ikisi de lokal anestezi altında uygulanmaktadır hastaya. Bu operasyonda kullanılan Fue ve Fut teknikleri olmak üzere, her ikisi de lokal anestezi altında uygulanarak, uygun adaylarda doğal sonuçlar oluşturabilen yöntemler olmaktadır. Bu şekilde kolaylaşan konya saç ekimi işlemi, binlerce saç kökünün 5-8 saat süre ile hastanın oldukça rahat olduğu bir ortamda gerçekleşmektedir.

Saç ekimi yaptırmayı düşünenler, bazen bu operasyonun ağrılı ve kanlı olacağına dair yanlış bir kanıya varabiliyorlar. Kesinlikle yanlış bir düşünce olduğunu hatırlatarak, eskide kalmış tarihi yöntemleri kullanan ekiplerle ilgili olduğu da bilinmelidir. Günümüz teknolojileri ile modern Fue ve Fut teknikleri ile yapılan saç ekimlerinden sonra aklınızda bu işlemin ne kadar rahat ve kolay bir operasyon olduğunu anlayacaksınız. Çok rahat bir şekilde aynı gün, gündelik hayatınıza döneceksiniz. Fut yani “Folikuler Unit Transplantasyonu”nda, kafanın arka bölgesinden şerit şeklinde saçlı deri çıkarılıyor. Ardından mikroskop altında 1-2 saç kökü içeren greftlere ayrılıyor. Saç kaybı görülen yerlere delikler açılıp, buralara mikro pensetlerle alınan saç kökleri yerleştiriliyor. Uygulanan tün bu yöntemde 2. seans için 4-6 ay kadar bir süre geçmesi gerekmektedir.

Fue yönteminde, 2 farklı teknik kullanılmaktadır. Bunlardan ilki, manuel el ile mikropanç yardımıyla 2-3 gün içinde 2-3 seansta saç köklerinin enseden alınıp açılan bölgelere nakledilmesidir diyebiliriz. Diğer ikinci teknik de mikromotor ile birlikte özel bir alet yardımı ile saç köklerinin tek tek alınmasıdır. Fue tekniğinde, mikro pançlar ile saç köklerinin manuel el ile alınması bu 3-4 seans süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Özellikle de günümüzde kullanılan mikromotor aracılığı ile 0,8-1.0 mikro uçlar ile tek tek kökler alınıp yerleştirilerek, işlem bir günde 6-8 saat sürerek uygulanabiliyor.