0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

SAÇ EKTİRME

SAÇ EKTİRME

 

Saç dökülmesi günümüzde artık çoğu bireyi dış görünüşe önem vermesi, kendini daha iyi hissetmesi gibi durumların varlığı nedeniyle değişik çözümler üretmeye yöneltmiştir. Dökülmenin nedeni çeşitli testlerle anlaşılacağı gibi kalıtımsal veya hormanal olması bunun yanı sıra küçülen dünyada stresin artması başlıca etken olarak görülmektedir. Bu soruna ilişkin geliştirilen yöntemlerle artık hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen ve lokal anestezi altında yapılan saç ektirme, kelliğe kesin ve kalıcı çözüm sunan cerrahî bir işlemdir. Kısaca saç ekimi ankara, saç olan bölgeden alınan saç köklerinin saçsız bölgeye nakledilmesidir.

saç ektirme ankara vega saç ekimi

saç ektirme ankara vega saç ekimi

 

Gelişen ve değişen şartlar altında artık günümüzde saç ekimi mümkündür. Saç ekimi ile birlikte sağlıklı ve güçlü saç köklerinin ömür boyu dökülmeyen alan diye tabir edilen ense ve kulak üstünden alınarak seyrelmiş yada tamamen açılmış bölgeye nakil işlemi gerçekleştirilerek ciddi ve titiz bir çalışma sonucunda çok doğal bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Ve bireyler için eski günlerini aratmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Saç ekiminde dünyada iki yöntem uygulanmaktadır FUT ve FUE teknikleri olarak adlandıracağımız saç ekim yöntemlerinde güncel olarak en son kullanılan yöntem ülkemiz de dahil FUE yöntemidir. Fue yöntemi lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir ve az önce belirttiğimiz gibi tek tek ense bölgesinden 0,7 mm punchlarla iki kulak arasından alınarak saç olmayan alana yeniden kanalcıklar açılıp nakledilmesidir. Saç ektirme yaptıracak olan kişinin başvuru yaptığı yer konunun hassasiyetine binaen mutlaka hastane veya ameliyathanesi olan tıp merkezi olmalıdır. Sağlık bakanlığının da bu konu üzerine çıkardığı yönetmeliğine bakılırsa yasal olarak gereken şartları yerine getirmiş merkezlerde işlemin yapılması gerekir.  Güzellik salonları ,apartman dairesi, merdiven altı gibi alanında uzman olmayan kişilerce yapılmamalıdır. İşlemin başında mutlaka uzman doktor bulunmalıdır ve ekip olarak işlem yapılmalıdır. Saç ekimi genellikle ilk olarak saçların 1 numaraya kısaltılarak lokal anestezi için hazırlanmasıyla başlar. Ardından 2 kulağın üst sınırından çekilen  yatay bir çizginin altında kalan dökülmemeye elverişli bölgeden alınan saç kümeciklerinin alınarak özel olarak hazırlanan solüsyonlarda beslenip bekletilmesiyle işlem devam eder. Daha sonra saç ekiminin yapılacağı bölge tespit edilir ve saç çizgisi çizilmesi ve belirlenmesi işlemi gerçekleştirilir. Ve ardından açılan saç kanallarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemiyle saç ekimi sona erer. Saç ekiminde kesin ve net yaş sınırı olmamakla birlikte şeker hastalığı, yüksek tansiyon, diyaliz gerektiren böbrek yetmezliği, ağır karaciğer ve kalp hastalarına uygulanmamaktadır. Saç ekimi ağrısız ve acısız bir işlem olup lokal anestezi denilen bölgesel uyuşturma tekniği ile ekim yapılır.

Şu anda saç dökülmesindeki en etkili tedavi şekli saç ektirme yöntemi olup doktorun verdiği tedavi yöntemlerinin uygulanmasından sonra sağlığı etkileyecek herhangi yan etki durumuna rastlanılmamıştır. Vega Saç Ekimi olarak dhi saç ekimi ve fue saç ekimi hizmeti vermekteyiz. Detaylı bilgilendirme ve saç ektirme fiyatları için lütfen 0553 190 60 10 numarası ile iletişime geçiniz.