0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç ekiminde son teknoloji nedir ?

FUE yaptımaya karar verirken FUE tekniği ile ne elde edeceğinizi bilirseniz daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

İnternette rahat elde edilebilen bilgiler sayesinde saç ektirmeyi düşünen kişilerin ısrarla FUE tekniği istemesi FUT yöntemiyle ekim yapan klinikleri ciddi sıkıntıya sokmuş ve bunun sonucu olarak her klinik FUE ile saç ekimi yapmaya soyunmuştur peki FUE deyince hepsi aynımıdır bu konuda söylenenler doğrumudur.
Bu sayfada FUE tekniğiyle saç ekimi konusunda rastlayacağınız yeterince doğru olmayan bilgileri bilerek araştırmanıza devam etmelisiniz.
Müşteri kaybetmemek için geliştirilen sözler:
-”FUT ve FUE tekniği aynı ücrete yapıyoruz”
FUT yönteminde yapılacak iş standarttır parça alınır şansınıza kaç kök çıkarsa ekilir ama FUE de isterseniz on kök isterseniz bin kök ekilir bu durumda sabit bir ücretten söz etmek akla yatkın değildir ve sadece yönlendirme amaçlıdır.
-Motorlu FUE ile günde 6000 kök ekiyoruz.
Motorlu FUE ile ekim yapılmaz kök alınır,önemli olan kökün nasıl alındığı değil nasıl ekildiğidir.Bir günde 6000 kök alınabilir ama usulüne uygun olarak ekilmesi mümkün değildir.Motorlu FUE ile alınan kıl köklerinin FUT yönteminde olduğu gibi ekilmesi halinde sonuç FUT yöntemiyle ekimden farksız olacaktır.
-FUT la FUE yi kombine edip daha çok kök nakli gerçekleştiriyoruz.
Bu konuda söylenebilecek tek söz;usulune uygun FUE tekniğiyle ekim yapan bir uzmanın FUT yapmaya gönlü varmaz.
-0.3 mm lik dünyanın en ince uçlarıyla alım ve ekim yapıyoruz.
Ortalama 0.52 mm olan bir kıl kökünün 0.3 mm uçla alınması inandırıcılıktan çok uzaktır.
-Saç ekimlerini “saç ekim uzmanımız yapıyor”
Dünyanın hiçbir yerinde “saç ekim uzmanı” diye bir meslek yokken Türkiyede saç ekmeyi öğrenen hemşire ve sağlık memurları saç ekim uzmanı olarak lanse edilmektedir.FUT tekniğinde standart olan bu durumu yaşamamak için FUE ile ekim yaptırırken ekim yapanın gerçekten uzman olduğundan emin olmalısınız.
-Saç ekiminde 15 yıllık tecrübe
Bu konuda iki şey bilmelisiniz birincisi 15 yıllık tecrübe ancak FUT yöntemiyle olabilir ki bu tecrübenin FUE de hiç önemi yok çünkü FUE çok farklıdır sadece isim benzerliği vardır,ikincisi hep aynı teknikle yapıyorsanız tecrübe size hiçbirşey katmayacaktır.
-1 mm lik uçlarla iz bırakmadan kök alıyoruz.
0.8 mm ve daha kalın uçlar alım yerinde güve yeniği şeklinde iz bırakır diğer taraftan piyasada yaygın olarak kullanılan ve 1 mm denilen uçlar 1.2 mm dir ve kesinlikle iz bırakır.
-Bir günde 10 000 tel saç ekiyoruz.
Bir günde 10 000 follikül ancak iki kişi tarafından ekilebilir buna karşın FUE tekniğinde uygun açı verebilmek için sadece bir kişi ekim yapabilir.Diğer taraftan saç ekimine ihtiyaç duyacak kadar saç kaybı olan birinden 1 günde 10 000 saç alınması mümkün olmadığı gibi sağlıklıda değildir.
-FUE çok pahalıdır 1 follikül 3.9 euro
FUE tekniğiyle saç ekiminin pahalı olduğu doğrudur ama Türkiyede bu fiyatı söylemek FUE yapmıyoruz anlamına gelir.
-FUE ile FUT un farkı alımdadır.
FUE ile FUT arasındaki en küçük fark alımdadır önemli olan ekimdir.Ekimde de önemli olan doğal açıyı verebilmektir bu da ancak usulüne uygun teknikle yapılan FUE ile mümkündür.FUE gibi alınıp FUT gibi ekildiğinde saçlar FUT yöntemindeki gibi çıkar ve FUT tan farkı kalmaz.
-Saç ekiminde en son teknoloji
FUE tekniği heykel yapmak gibi bilgi,beceri,yaratıcılık ve daha önemlisi el hassasiyeti gerektiren bir saç ekim tekniğidir.Biri size teknolojiden söz ediyorsa bilinki o kişi FUE yi FUT gibi algılıyor.
-FUE ile 2 saatte 3000 kök ekiyoruz
Gerçekten FUE ile ekim yapılıyorsa bunu gerçekleştirmek imkansızdır eğer 3000 kök ektirmeyi düşünüyorsanız bunun için 1 gün ayırmalı yada kökler FUE ile alınsa bile FUT yöntemi gibi ekileceğini bilmelisiniz.