0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç ekiminde bilimin sanata dönüşmesi

Birçok kişi her gün saç ektiriyor ama kime inanırsa veya inandırılırsa ona gidiyor. Tabii ki bir de bu işe ne kadar para ayırdı ise ona göre bir yer seçiyor. Bence saç ekimi hayatta bir kez olmalıdır…

Bir defa işi ehline bırakmalısınız.

Kim bu ehli?

Tabi ki estetik işlemin uygulayıcısı da Estetik ve Plastik cerrahi uzmanı olmalıdır.

Siz siz olun mutlaka bir plastik cerrahi uzmanına teslim olun. Bu doktor; ekibiyle mi yapar veya bizzat kendisi mi yapar bilemem. Ben bizzat yapıyorum ve detaylarını daha sonra anlatacağım. İşin başında mesuliyet sahibi bir Plastik Cerrahi Uzmanı yoksa bilin ki bir yerlerde sıkıntı olacaktır.

Herkes FUE tekniği kullanıyor.. Ne fark eder diyeceksiniz ama iş öyle değil. Bazıları her gün birkaç saç ekimi yapmalı ve çok kazanmalılar. Ayrıca başlarında doktora bile gerek görmüyorlar. Bu tür yerlerde yaptırıp sıkıntılarla müracaat edenlerden sorunların neler olduğunu gördük ve görmeye de devam ediyoruz.

Çünkü hız yapılması ve birkaç kişinin bir iş gününe sıkıştırılmaya çalışılması felaketi davet ediyor. Bize mutsuz gelip çare arayan insanlara biz ne yapıyoruz? Her halde merak etmeye başlamışsınızdır.

İlgilenenleriniz biliyordur ki erkeklerde saçlı derinin arkada iki kulak arasındaki kısmında bulunan kıl kökleri dökülmemeye şifrelenerek yaratılmışlardır ve bu kökler saçsız bölgeye nakledildiğinde de hayat boyu dökülmezler.

Bizim uyguladığımız FUE yönteminde; dökülmeyen bu özel bölgeden mikro motor yöntemi ile kıl kökleri 0.6 mm.lik punchlarla tek tek alınmaktadır. Bir kısmını da gerektiğinde EL PUNCH’ları ile almaktayız. Bu bölgede iyileşme sorunsuz ve izsiz olmakta, ayrıca asla seyrelme görülmemektedir.

Seyrelme olmaması için, arkadaki dökülmeyen saç bölgesinin yüzde kaçının alınacağını bilmek lazımdır. İşlem sırasında bu bölge lokal anestezi ile uyuşturulur ve hasta ile sohbet edilerek işlem yapılır.

Alınan kıl kökleri (bilen, bilmeyen greft deyip duruyor) özel sıvılarda dizilerek hazırlanır.

Bence arka bölgenin uyuşturulmasından bütün saç köklerinin alınmasına kadar olan işlemleri plastik cerrahi uzmanı yapmalıdır. Biz böyle yapıyoruz.

Saç ekimi için müracaat eden kişi değerlendirilirken daima kişiye özel planlama ve fiyatlandırma yapmaktayız. Şahsa ekimin totalinin kaç seansta yapılacağını söyleriz ve fiyatlandırmayı da ona göre yaparız. Biz kişiye her seans için 4 saat ayırmaktayız.

Bunun sebebi de arkadan alınan saç köklerinin her birinin yaşamlarını kaybetmemesidir. Açıklığına göre değişmekle birlikte bir şahsa 2,3 veya 4 gün ayırmaktayız. Şahıs her seanstan sonra çok küçük bir pansuman ve güzel bir şapka ile işine gidebilmektedir.

Biz butik iş yaptığımız için başvuruda bulunan kişiler genelde üst düzey yönetici, iş yeri sahibi ve yüksek düzey meslek erbabı olmakla birlikte kesinlikle iş ve güçlerinden kalmamaktadırlar.

Saç ekimi işlemini de lokal anestezi ile ve 2,5 büyütmeli loop denilen özel gözlükler kullanarak mikro cerrahi tekniklerle yapmaktayız.

Saç ekimi için açılan delikler iğne batırılarak açılmakta olduğu için kafa derisinde travma olmadığı gibi çok ince iğne kullanıldığı için kanama da olmamaktadır. Travma olmayınca şişme de (ödem) olmayacaktır. Bir iddiamız daha var ağrı hiç olmaz. Kanama yok, şişme yok, ağrı yok. Böyle olunca da her seans sonunda şahıs işine rahat gidebilmektedir.

Saç ekim işlemini iğne ile yaptığımız için istediğimiz açıda iğneyi batırabilmekte ve saç kökünü de o açıda ekmekteyiz. Bunun sonucu olarak da saça yön vermekteyiz.

Erkek saçını tepe bölgesindeki dairesel helezon şekli ancak bu şekildeki bir teknikle ve ince bir ustalıkla halledilebilmektedir.

Bu mikro teknikle tutma oranı %99’ları bulmakta ve ekilen saçlar hayat boyu dökülmemektedir.

Sıklığı ne orandadır diye soracak olursanız yaradılışa en yakın sıklıkta yapan birkaç kişiden biriyiz diyebilirim.

Kalın sağlıcakla…