0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç ekimi ve Tedavi Yöntemleri

konya saç ekimi

konya saç ekimi

Saç ekimini kısaca açıklayacak olursak, bu uygulamada iki kulak arasındaki, ensenin üst bölgesinde bulunan genetik olarak dökülmeme özelliği olan, sık ve sağlıklı saç köklerinin, aynı zamanda yeterli olmadığı durumlarda vücut kıllarının saçsız bölgeye mikro cerrahi yöntem ile taşınmasıdır diyebiliriz.

Saç ekimi operasyonları, lokal anestezi altında, kesinlikle estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Burada canlı saç köklerinin bulunduğu bir doku parçası FUT ya da FUE tekniği ile alınır. Ardından uzman bir ekip tarafından birli, ikili ve üçlü greft adı verilen gruplara ayrılır. Bu ayırma işleminden sonra saç kökleri, yine lokal anestezi ile tamamen açılmış ya da seyrelmiş alanlara, derinin altına doğru mikro kanallar açarak bu kanallar içerisine tek tek taşınır. Uygulama bu şekilde son bulur. Çeşitli yöntemler kullanarak, açılan kanalların yönlendirmeleri sayesinde ekim sonucu diğer sistemlere göre hem daha yoğun hem de daha doğal görünmektedir.

Saç tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri de mezoterapidir. Bu tedavide saçın ihtiyacı olan vitamin, mineral ve protein içeren özel serumlar direkt olarak saçlı deriye enjekte edilir. Saç mezoterapisi ile yıpranmış saçlarda canlanma meydana gelir. Bu tedavi, kişideki herhangi bir tiroid hastalığı, anemi gibi rahatsızlıkların nedeniyle oluşmuş saç dökülmelerinin iyileşmesinde yardımcıdır. Diğer yandan doğum ve emzirme, stres, mevsimsel dökülmeler, beslenme bozuklukları gibi etkilerle oluşan dökülmelerde de etkili bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Mezoterapinin tercih edilmesinin pek çok yanı vardır. Bu tedavide bölgesel yani lokal uygulama imkanı mevcuttur. Mezoterapinin yan etkileri çok az olup, düşük maliyetli bir tedavidir. Diğer yandan ilaçların çok küçük dozlarda, özellikle doktor tarafından verilmesi de etkilidir. Bu tedavinin seans aralıklarının diğer rutin uygulamalara göre daha uzun olması da tercih edilmesinin bir olumlu yanıdır.

Tıbbın her alanında kullanılan lazer, saç tedavisinde de ön plana çıkmaktadır. Bu cihaz ile hastada görülen saçların dökülmesini kontrol altına almak mümkündür. Diğer yandan yeni saçların çıkmasını sağlamak, saçların daha canlı, daha dolgun ve parlak olmasını sağlamak sağladığı yararlardandır. Lazer ile konya saç nakli operasyonu sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak da mümkündür.