0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç ekimi neden ameliyathane ortamında olmalıdır ?

Saç ekimi neden ameliyathane ortamında olmalıdır ?

Saç ektirmek isteyen insanların en sık sordukları soru saç ekim işleminin bir ameliyat olup olmadığıdır. Genel anlamı ile yapılan operasyonlar arasında en kolay ve ağrısız olanı olarak görülse bile saç ekimi operasyonunda anestezi uygulandığından dolayı ameliyathane de gerçekleşmektedir.

Bu durum saç ektirmek isteyen insanlar açısından da büyük bir önem taşır. Çünkü saç ekimi işleminin profesyonel ekiplerce yapılması ve bu operasyonun kısa bir süre içerisinde tamamlanması oldukça faydalı olmaktadır. Her ne kadar ameliyathane de gerçekleşip bir operasyon olarak görülse bile saç ekimi işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra bile saç ekimini yaptıran insanlar normal hayatlarına dönebilmektedir.

Ama bu konuda özellikle dikkat etmeleri gereken bazı hususların bulunduğunu da unutmamak gerekmektedir. Saç ekim işleminde saçın yoğunluğuna bağlı olarak belirli bir süre için duşa girmemek, aşırı terlememek, yüksek toz yoğunluğunun bulunduğu yerlerden uzak durmak ve başı darbelerden korumak gibi bazı konulara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu noktalara dikkat etmelerinin sebebi de operasyonun henüz tamamlanmasına dayanmaktadır. Belirli bir süre geçtikten sonra size ait saçlarla gerçekleştirdiğiniz her türlü aktiviteyi ektirdiğiniz saçlarınız ile de yapabilmenin özgürlüğüne sahip olacaksınız.

Saç ekimi işlemi için işinde uzman olan ve uzun süredir bu iş ile uğraşan ve herkes tarafından beğenilen bir ekibin tercih edilmesi de sizin rahat bir ameliyat geçirmeniz açısından büyük bir önem taşımaktadır. Her ne kadar ülkemizde bu konuda bir problem yaşanmamışta olsa özellikle okyanus aşırı ülkelerde bazı seanslar sonucunda saçın yanlış nakli gibi sorunlar ile sıklıkla karşılaşıldığı bilinmektedir. Bu sebepten dolayı tercih edilecek hastanenin özenle seçilmesi gerekmektedir. Bu tercih de birkaç hastane arasında seçim yapmanız gerekiyorsa daha önceden saç ektirmiş olan biri ile doğrudan konuşarak onun fikirlerini almayı deneyebilirsiniz. Ya da bu klinik veya hastanelere bizzat giderek daha kolay bir tercih yapabilirsiniz.

Saç ekim işleminde asla ve asla kafanızda soru işareti bırakmamaya gayret etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu işlem tamamlandıktan sonra yeni saçlarınız ile uzun bir süre yaşayacaksınız. Sağlıksız ve düzensiz bir şekilde tamamlanmamış bir operasyon sizin için de oldukça zararlı olacaktır. Saç ekim işlemi için tercih edilen kliniğin özellikle temiz ve hijyen kurallarına dikkat edilmiş olması gerekmektedir.

Günümüzde özellikle erkeklerin en büyük sorunlarından bir tanesi de saç dökülmesidir. Cansız ve sağlıksız saçlara sahip olmanın birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden başlıca olanları psikolojik etkilerdir. Diğer sebepler ise kaliteli besinler ile beslenmeyen saç hücreleri olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde irsi nedenlerden dolayı da pek çok insanın saçının hiçbir sebep bulunmamasına rağmen döküldüğü bilinmektedir. Bu dökülme işlemi belirli bir süre için bile olsa kurtarılabilmektedir. Eğer durum aşırı ilerlemediyse bu konuda bir şampuan yada serum tedavisi uygulanabilmektedir.

Bu tedavinin neticesinde saç köklerinin daha güçlendiği tespit edilmiştir. Güçlenme işlemi her zaman için işe yaramasa bile dış etkilerin bağlı olduğu dökülmeleri durdurabilmektedir. Yine aynı şekilde serum ve ilaç tedavisi sonucunda da bir miktar dökülmelerin durduğu bilinmektedir. Ama bu bütünüyle dökülmelerin sona ermesini sağlamaz. Zaten bilimsel olarak saç dökülmesinin bir tek tedavisi bulunmaktadır. O tedavi de saç ektirmekten başka bir şey değildir. Her ne kadar bazı serumlar ile kısa süreli de olsa saç çıkması sağlansa bile uzun vadede pek bir işe yaradığı söylenemez.

Oysa saç ekim işleminde başarı oranı yüzde seksen beşten daha fazla olmaktadır.