0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

SAÇ EKİMİ MERKEZİ

Konyada saç ekimi merkezi

SAÇ EKİMİ MERKEZİ

Son yıllarda artan saç ekimi işlemleri ile birlikte erkeklerde saç dökülmesi büyük oranda genetik faktörlere bağlıdır, kadınlarda ani hormonal değişiklikler, dengesiz beslenme ve stres gibi faktörler saç dökülmesine neden olur. Özellikle genetik faktörler ve tiroit bozuklukları veya saç kıran gibi bazı rahatsızlıklar, geri dönüşü olmayacak bir şekilde saç dökülmesine neden olmaktadır. Eğer kalıcı olarak saçlarınızı kaybettiyseniz, başvuracağınız adres; vega ankara saç ekimi merkezi olmalıdır.

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi, özellikle erkeklerde DHT hormonunun uyarılarına karşı dayanıklı olan ense bölümünden saç köklerini alınarak, saçsız kalmış bölgeye nakledilmesidir. Bu gölgeden alınarak ekilen saçlar, bir daha dökülmezler. Göğüs, bacak, kol gibi yerlerden alınan kökler, ekildikten sonra tekrar dökülebileceğinden saç naklinde özellikle tercih edilmemektedir.

SAÇ EKİMİ NERELERDE YAPILIR?

Saç ekimi yaptırmak istediğinizde en çok dikkat edilmesi gereken konu; saç ekiminin nerede yapılacağıdır. Yasal olarak sadece saç ekimi merkezlerinde yapılabilen saç ekimi operasyonları, bu merkezlerde ameliyathane hijyenine sahip ortamlarda ve saç ekimi konusunda eğitim almış plastik cerrahi veya dermatoloji uzmanları tarafından yapılmalıdır.

NEDEN UZMAN DOKTORLARIN SAÇ EKİMİ KONUSUNDA EĞİTİM ALMIŞ OLMASI GEREKİR?

Saç ekimi işlemi cerrahi bir operasyondur. Ancak bunun yanı sıra planlama ve sanatsal tasarım da gerektirir. Saç ekiminde çoğunlukla kullanılan FUE yönteminde, canlı saç kökleri alındıktan sonra, saçsız alan ekilirken köklerine göre düzenlenmesi ve çıkış yönleri dikkate alınarak nakledilmesi gerekir. %100 doğal saçlara kavuşmak, ancak konusunda uzman doktorların saç ekimi yapması halinde mümkün olur.

SAÇ EKİMİ MERKEZİ NASIL OLMALIDIR?

Seçeceğiniz saç ekimi merkezinin öncelikle Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı olması gerekir. Bir saç ekimi merkezinin nasıl olması gerektiği, Resmi Gazete’de 12.Mayıs.2003 tarih ve 25106 sayı ile yayınlanan yönetmeliğin 21. maddesinde açıkça belirtilmiştir. Buna göre; en az 12m2. büyüklüğünde, zemini ve duvarları pürüzsüz, ultraviyole sterilizasyon sistemine sahip ve havalandırması uygun şartlarda yapılan yerlerde, işlem için gerekli ekipmanlar kullanılarak saç ekimi işlemi yapılabilir. Sağlık Bakanlığı belirli aralıklarla ruhsat verdiği saç ekimi merkezlerini denetlemektedir. Bunun yanı sıra saç ekimi merkezinin cerrahi operasyon sırasında karşılaşılabilecek ters bir durum karşısında anında müdahale edebilecek gerekli ekipmana ve personele de sahip olması gerekir.

İDEAL SAÇ EKİMİ NEDİR?

İdeal bir saç ekiminde amaçlanan, saç ekilen kişinin operasyon sonrası %100 doğal bir görüntü elde etmesidir. Uzman olmayan kişilerin, ruhsatsız saç ekimi merkezlerinde yaptıkları hatalı saç ekimi işlemlerinin düzeltilmesi, çok daha büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.

SAÇ EKİMİ YAPACAK DOKTORLA İLETİŞİM NASIL OLMALIDIR?

Başarılı bir saç ekimi operasyonu için hasta-doktor ilişkisinin sağlıklı kurulması çok önemlidir. Her estetik operasyonda olduğu gibi doktorun, hastanın ne istediğine tam vakıf olması, hastanın ise ne istediğini doktora çok iyi anlatması gerekir. İdeal görünü için saç ekimi merkezi ve işlemi yapacak olan doktorun çok iyi araştırılması gerekir.