0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç çizgisi nasıl olmalıdır nasıl belirlenmelidir ?

Saç çizgisi nasıl olmalıdır nasıl belirlenmelidir ?

Saç çizgisi kafamızın üzerinde bulunan ve saçımızın başlangıcı olarak da kabul edilen çizgiye verilen genel isimdir. Saç ektirme işleminde en son düşünülmesi gereken konulardan bir tanesi olarak görülebilir. Çünkü saç ektirmek için daha önemli olan ziyadesiyle pek çok konu bulunmaktadır.

Bu konulardan en büyüğü kişinin saç ektirmeye yaklaşımıdır. Eğer saç ektirmeye olumlu bir şekilde yaklaşıyorsanız kısa bir süre içerisinde yeni bir hastaneye başvurarak saç ektirme işlemi hakkında oldukça detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Doktorunuz ile bu konu üzerinde konuşmak ve sizin başınızda bulunan kelliğin ne derece uyumlu olduğunun tespit edilmesi de büyük bir önem taşımaktadır. Saç ektirmek için “erkek tipi kellik” de denen kellik tipinin olması gerekmektedir.

Eğer ki başınızda bu kellik tipi bulunmuyorsa ne yazık ki saç ekimi yapmak mümkün olmamaktadır. Bilindiği gibi saç ekimi saç köklerinin artık bulunmadığı halk arasında kellik olarak adlandırılan bölgeye bazı saç ve dokuların nakledilmesi işlemine verilen genel isimdir. Kellik bir diğer deyiş ile başın asla saçların dökülmeyen bölgelerinden alınan saçların laboratuvar ortamında çoğaltılarak saçların bulunmadığı noktalara uygulanmasıdır. Bu işlem uzun süredir denenen ve saçsızlığa karşı çözüm olarak sunulan tek yöntemdir. Bir diğer deyiş ile kelliğin bilimsel olarak kabul görmüş tek çözümü saç ekimidir. Bu yöntem o kadar faydalıdır ki saç ektiren her yüz erkekten doksan sekizi oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

Az da olsa saç ekimi kadınlarda da yapılmaktadır. Genellikle kadınların saç köklerinin ve saç yapılarının erkeklere oranla çok daha iyi olduğu bilinmektedir. Ama bazı durumlarda özellikle yanlış ilaç kullanılması ve ameliyat gibi bazı olumsuz durumlarda kadınların saç köklerinde azalma ve zamanla dökülmeler meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda da kadınlarda saç ekimi yapılmaktadır. Genel olarak istatistiki verilere dayanıldığında kadınlarda saç ekiminin erkeklere oranla daha başarısız sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Bu durumda bazı sonuçlarda önemli olduğunu savunabiliriz. Örneğin erkek tipi kelliğin kadınlarda pek yaşanmadığından dolayı iyi reaksiyon vermemesi bu konuda en fazla konuşulması gereken husustur.

Saç ekimi oldukça ciddi ve profesyonel bir iştir. Bu sebepten işinde uzman olan bir klinik tarafından yapılması gerekmektedir. Uzun yıllardır saç ekimi yapan bir doktora başvurarak bu konuda oldukça detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Doktorunuz sizi bu konuda aydınlatacaktır. Saç ekiminin bu denli çok yapılan bir operasyon olmasının temel sebebi ise sıklıkla yapılmasının da ötesinde bu hususta yapılacak en kolay operasyon olmasıdır.

Çünkü benzer operasyonlarla kıyaslandığında en kısa sürede sonuçlar veren ve en ağrısız olan operasyon olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Uzun yıllardan beri saç ekimlerinde bu denli artış olmasının temel sebebi zamana bağlı olarak insanların psikolojik olarak etkilenerek saç dökülmelerinin artmasıdır. Bu gibi durumlardan kaynaklanan saç dökülmeleri de oldukça olumsuz etkilere neden olmaktadır. Bu dökülmelerin durdurulması için bazı yöntemlere başvurulsa bile saç ekiminin dışında pek bir çare bulunmamaktadır.

Psikolojik etkilerinin de ötesinde saç ekiminin bu denli olumlu sonuçlar vermesi pek çok konuda olumlu fikir birliği olmasına neden olmaktadır. Saç eksikliği veya erkek tipi olmayan kelliğin neden olduğu sonuçlar bir şekilde sıralanacak olursa bu konuda bazı şampuan ve serumların kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu serumlar saç köklerini besleyerek tekrardan kısa bir süre içerisinde yeni saçlarınızın çıkmasını desteklemektedir.

Saçlarınızın ne kadar önemli olduğunun sizlerde farkındaysanız, bu konuda bilgi sahibi olarak gerekli işlemleri vakit kaybetmeden yapabilirsiniz.