0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Saç Bakım Maskesi Hazırlama

Evde Saç Bakım Maskesi Hazırlama

Saç bakım maskeleri yıpranmış ve incelmiş saç tellerini onarmaya, saç dökülmelerini önlemeye ve saç köklerini güçlendirmeye yaramaktadır. Birçok güzellik merkezi ve kuaför salonlarında uygulanan saç maskesi işlemi için kullanılan maskeleri evde kolaylıkla hazırlayabilir ve kendiniz uygulayabilirsiniz.

Evde Hazırlanabilecek Saç bakımı Maske Tarifleri;

Zeytinyağı Maskesi; yıpranmış saç tellerinin güçlenmesi ve parlaklığını kaybeden saçların eski parlaklığına kavuşması için en ideal maskedir ve hazırlanışı oldukça kolaydır.

Gerekli Malzemeler;

5 çorba kaşığı saf zeytinyağı

2 adet yumurta

Saçlarınızı kapatmak için bone veya streç film

Hazırlanışı;

Cam bir kap içerisine koyduğunuz saf zeytinyağına iki adet yumurtayı kırın ve iyice karıştırın. Sulu bir kıvama gelene kadar karıştırdığınız maskeyi saç diplerinizden itibaren masaj yaparak saç derinize uygulayın, kalan maskeyi saç uçlarınıza yedirin. Saçınızı bone veya streç ile kapatın, 15 dakika başınızda beklettiğiniz maskeyi ılık su ile yıkayarak durulayın. Bu maske uygulamasını haftada bir kez uygulamanız saçlarınızın eski parlaklığına ve eski gücüne kavuşmasını sağlayacaktır.

Çemen Tohumu Maskesi; çemen tohumu maskesi kırılan, dökülen ince telli saçların onarımını yaparken kepek sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Düzenli olarak uygulandığında kepek oluşumu tamamen yok olur.

Gerekli Malzemeler;

Çemen Tohumu

Su

Hazırlanışı;

Aktardan alacağınız çekilmiş çemen tohumunu bir gece önceden alabildiği kadar su içerisinde ıslatın. Sabaha kadar beklettiğiniz karışım macun kıvamını almış olacaktır. Bu macunu saç diplerinizden başlayarak uçlara kadar yavaşça ve hafif masaj yaparak sürün. Başınızı bone veya isteğe göre streç ile kapatarak on beş dakika bekleyin ve saç tipinize uygun yumuşak bir şampuan ile iyice durulayın, havlu ile hafif hareketlerle kurulayın.

The one navigate to this blog absolutely is a great page to buy assignment.