0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Konya Saç Ekimi ‘nde Yaşın Önemi

konya saç ekimi

Diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bilinenin aksine saç ekimi operasyonunda yaş sınırı pek yoktur. 20-65 yaş arası herkese bu işlem uygulanabilmektedir. Genel olarak saç ekiminde yaş sınırı yoktur diyebiliriz. Nedeni küçük yaşta başlayan saç dökülmesi ve bundan daha sonra daha geniş alanlara yayılması da etkendir. Dolayısıyla bunun erkenden gereken önleminin alınması erken olmalıdır. Özellikle genç kişiler, erken yaşta başlayan saç dökülmesinde telaşa kapılıp, fazlasıyla üzülmektedirler. Bu sebepten dolayı genç kişilerin ileriye dönük dikkatli plan yapmaları gerekmektedir. Diyelim genç yaşta birinin saçının ön kısmında oluşan saç dökülmesi, bu anlamda bir işaret niteliğindedir. Dolayısıyla saç ekim planı ve süreçleri dikkatli ve ileriye dönük olmalıdır. Saç ekiminin dışında sadece kafa derisine değil, sakal, bıyık, kaş gibi bölgelere de nakil yapılabilmektedir.
burada merak edilen fiyatlara değinecek olursak, bu alanda yapılan işlerin fiyatının internet ortamında belirtilmesi yasalarca yasak olduğundan herhangi bir fiyat vermek zordur. Ayrıca burada her hastaya uygulanan işlemler ve bunların altındaki problemler farklı olabileceğinden fiyat da farklılaşabilir. Diğer yandan yaptıracağınız yerlerin de fiyatları değişebilir. Dolayısıyla fiyat konusunu da en sağlıklı çözüm olarak kendi doktorunuz ve kliniğiniz verecektir.

Aynı zamanda yaşa tekrar gelecek olursak, yapılacak işlem için yaştan çok dökülmenin şekli belirleyici olmaktadır. Burada çıplak gözle bakıldığında, deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50′sinin altına düşmüş anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bu süreçte hastaya uygulanacak en etkili tedavi, saç ekimiyle olacaktır şüphesiz. Sonuç olarak saç ekimi için belirli bir yaş sınırlamasının olmadığını hatırlatmakta fayda var. Saç ekim işleminde en önemli faktör, saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasından ibarettir. Örneğin erkek tipi saç dökülmesi, hayat boyu süren bir olay olmasının yanında, yaklaşık 39-40 yaşından sonra dökülme hızı yavaşlamaktadır. Bundan dolayı da bu rakamların altındaki hastalarda ekim yapıldığı zaman saç dökülmesinin devam edebileceği ve bununla birlikte hastanın daha sonra 2. veya 3. seanslara ihtiyaç duyabileceği bilinmelidir. Tüm bunları göz önünde bulunduracak olursak, geç kalmadan, bu probleminizin çözümü için pek çok yol varken, kendinizi daha fazla üzmeyip, bunun bir kader olmadığının farkına varın.

Saç ekim işlemi için, aslında yaştan çok saç dökülmesinin şekli belirleyicidir. Ayrıca çıplak gözle bakıldığında deri görülür halde ise, o alandaki saç yoğunluğu normal yoğunluğun %50`sinin altına yaklaşmış anlamına gelmektedir. Dolayısıyla bu durumda olan kişiye uygulanacak en etkili tedavi de saç ekimi olacaktır. Saç ekimi uygulaması, erkek tipi saç dökülmesi olan tüm hastalara uygulanabilir. Bu arada erkek tipi saç dökülmesi, genetik olarak buna yatkın kişilerde erkeklik hormonunun etkisi ile gelişmektedir. Bu sorunu yaşayan hastalarda saç ekimi işlemi, en kesin ve kalıcı tedavi şekli olarak görülmektedir. Aynı zamanda saçlı deride herhangi bir kaza ve travma sonrası yanık izi kalmış kişilerde, o bölgede kan dolaşımı olup olmadığının kontrolünün ardından da saç nakli uygulanabilmektedir elbette.