0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Kadınlarda saç ekimi nasıldır ?

kadınlarda saç ekimi nasıldır ?

Kadınlarda saç ekimi söz konusu olduğu zaman hemen herkesin yanlış bildiği bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle kadınlarda veya erkeklerde şeklinde bir cinsiyet ayrımı saç ekiminde olmamaktadır. Sadece kelliğin bulunması büyük bir önem taşımaktadır. Pek çok kel erkeğin de saç dökülmesi esası uygun olmadığından dolayı saç ektiremediklerinin bilinmesi gerekmektedir.

Aynı şekilde kadınlarda da saçsızlık durumu söz konusu olan durum ile uyum içerisinde olursa saç ektirmek için hiçbir olumsuz sebep içermemektedir. Bilindiği gibi saç ektirmek için erkek tipi kelliğin bulunması gerekmektedir.

Peki erkek tipi kellik nedir? Erkek tipi kellik zamana bağlı olarak saç köklerinin yaşamsal faaliyetlerini yitirmesi işlemidir. Bu sayede saç kökleri tamamen kaybolur ve canlılığını yitirir. Ama yine de insan başında her zaman için canlılığını koruyan saç köklerinin var olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

Saç ekim noktası tam da canlılığını yitirmeyen bu noktalar üzerinden yapılmaktadır. Bu noktalar başın iki tarafı ile kuyruk sokumu olarak bilinen arka kısmıdır. Bu noktalardan alınan dokular laboratuvar ortamında çoğaltılarak başın üst kısmına tekrardan yerleştirilir. Vücut kendisine ait olan bir dokuyu reddetmeyeceğinden dolayı saç ekim işlemi yüzde doksan gibi bir oran ile başarılı olmaktadır. Uzun yıllardan bu güne kadar uygulanan işlemde bazı istisnalar dışında başarısız olan bir işlem bulunmamaktadır.

Kadın saçı yapı itibariyle erkek saçından farklıdır. Genel de kadınlarda saç dökülmesi meydana gelmez ve ömürlerinin neredeyse tamamını saç kaybı olmadan tamamlarlar. Ama bu durum hemen her kadın için aynı değildir. Bazı kadınlarda ailesel nedenlere bağlı olarak bazı kadınlarda ise ilaç kullanımının etkisiyle saç dökülmesi meydana gelir. Aynı şekilde kaza ve ameliyatlar sonrasında saç dökülmesi yaşayan kadınlar olduğu da bilinmektedir. Eğer kellik şartını doğru bir şekilde karşılıyorsa bu kadınlar için de saç ekilmesi söz konusu olabilmektedir. İstatistiki bilgilere dayanacak olursak her 100 kadından 1 tanesinin saçının erkek tipi kelliğe bağlı olarak döküldüğü sonucunu elde edebiliriz.

Ama bu konuda saç ekimi yapacak olan ekibinde büyük bir önemi bulunmaktadır. Saç ekiminin ne kadar profesyonel bir iş olduğunun bilincinde olan insanlar tarafından yapılması da bu konuya özellikle dikkat edilmesini sağlar. Ülkemizde her ne kadar saç ekiminin kısa bir süredir yapıldığı bilinse bile özellikle Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa’da uzun yıllardan bu yana saç ekimi yapılmaktadır. Dış kaynaklı istatistiki bilgilere dayanarak şunu söyleyebiliriz ki saç ekim işlemi oldukça büyük bir Pazar haline gelmiştir ve uzun seneler boyunca yapıldığından dolayı gerekli risk ve işlemlerin süzgecinden geçirilmiştir. Bu sayede en ince ayrıntıya kadar tüm ihtimaller göz önüne alınarak saç ekim işlemi yapılmaktadır.

Uygulanacak olan yöntemin ismi ve seansların uygulanacağı bölümde bulunan araçların sterlize edilmesi de bu konuda büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebepten saç ekimi için bir noktayı tercih etmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda internet üzerinden araştırma yaparak oldukça detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde bazı saç ekimi yaptıran insanların fikir ve görüşlerini de alarak saç ekimi yaptırmaya gayret etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu insanların memnun bir şekilde ayrılması sizin içinde benzer memnuniyetin sağlanması açısından büyük bir önem taşıyacaktır. Günümüzde saç ekimi söz konusu olduğunda akla bazı büyük hastaneler ve klinikler gelmektedir. Bu klinikler hakkında detaylı bilgiler toplayarak gerekli işlemlerin yaptırılması da aynı oranda büyük bir önem taşımaktadır.