0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Kadınlarda saç dökülmesinin tanı ve tedavisi

Kadınlarda saç dökülmesinin erkeklerdeki saç dökülmesinin en olası sebebi androgenetik alopesidir.Kafa derisi , saç foliküllerinin androjen (erkeklik hormonu) kaybı ile başlar.Ancak bu olay genetik bir yapıya sahiptir. Bu tip hastalarda saç dökülmesini önlemek oldukça zordur. Kadınlarda ise , erkek tipi androgenetik alopesi çok sık görülebilir.Kadınlardaki saç dökülmesi görünümü oldukça derinden etkiler.

Grade1: genellikle kafa derisi geriye doğru daha belirgindir incelmesi ile bütün kafa derisi üzerinde, saç incelmesi Diffüz Grade2: Kafa derisinin ön tarafına doğru daha fazla fark incelmesi ancak ön saç çizgisi içeren, bütün kafa derisi üzerinde Diffüz inceltme Grade3 daha belirgindir, kafa derisi ön tarafına doğru incelmesi içeren ve bazen ihlal ön saç çizgisi, bütün kafa derisi üzerinde inceltme Diffüz.

Kadın tipi saç dökülmesi, erken ergenlik yaşamış kadınlarda 20′li yaşların başında gibi erken geç gençler olarak başlayabilir önemli bir not. Eğer tedavi edilmezse, tedavi edilmediği takdirde, erken ergenlik ile ilgili bu saç dökülmesi saç dökülmesi daha gelişmiş ilerleyebilir.

Tanı ve Tedavi

Eğer saç seyrelmesi veya kayıp olan bir kadın iseniz, önce gerekli bir adım doğru bir saç ekimi merkezi tarafından teşhis edilmek olacaktır.Bir teşhis yapıldıktan sonra, danışman, etkili tıbbi ya da cerrahi tedavi bir yaklaşım tavsiye eder.