0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Hamilelikte Saç Dökülmesi

Hamilelik döneminde vücutta değişim gösteren hormonal ve metabolik değişimler vücutta her alanda değişeme neden olduğu gibi saçlarda da problemlere neden olmaktadır. Hamilelikte en sık rastlanan rahatsızlık anemi ( kansızlık )dir. Kan değerlerindeki düşüş nedeni ile saçların ihtiyaç duyduğu vitamin,mineral, aminoasit, oksijen gibi materyaller daha az miktarda saç köklerine nüfus etmektedir.

Hamilelik döneminde saç tellerinde zayıflama, dökülme, bölgesel açıklıklar oluşması normaldir. Bunu önlenebilmesi için kan değerlerinde düşüşü ortadan kaldırmak gerekmektedir. Günümüz modern tıp araştırmalarında ortaya çıkarılan, hamilelik döneminde kullanılan vitamin, mineral ve kan hapları mevcuttur.

Kadın doğum uzmanlarının tavsiye ve önerileri doğrultusunda anemi tedavisinde kullanılacak olan ilaçlarla %70 oranında saç problemleri ortadan kalkacak olsada bazı kadınlarda saç problemleri giderilememektedir.

Büyük oranda hamileliğin son bulması ile saç problemleri ortadan kalkmaktadır. Düzelmeyen ve tekrar çıkış sağlanamayan saç problemlerinde saç mezoterapisi ve konya saç ekimi en etkili tedavi yöntemidir.