0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Fue ile saç ekimi

Fue ile saç ekimi
Cerrahi bıçaklar kullanılmaksızın özel bir moturun ucundaki 0.6-0.8 mm lik dönen delikli uçlarla saçlı derinin kök ortasında kalacak ve hiç zarar görmeyecek şekilde dönerek içine girip kökleri alıp dışarı çıkarma tekniğine motorlu fue denir. Konya saç ekimi hizmeti verenler olarak, fue ile saç ekimi işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Fue ile saç ekimi : Motor uçları çok ince olduğundan saç kökü alınan yerde kanama olmaz, dikiş atılması gerekmez.Dökülmeme özelliği olan saç köklerinin bulunduğu ense üzeri bölgeden kökler motorla aralıklı olarak cilt altına girilir ve kökler dışarı çıkarılır.

Çıkarılan kökler özel pensetler aracılığıyla enseden toplanır.Ense üzerinden veya vucudun diğer bölgelerinden de toplanan kökler tekli veya ikili ayrılır.Bir seansta ortalama 6000 tel yani 3000-4000 grafts çıkarlır.Bu sayı orta dereceli bir saç açıklığını bir seansta kapatabiliriz anlamındadır.

Fue ile saç ekimi : Gerekirse ertesi günü işleme devam edilerek daha fazla sayıda saç ekimi yapılır..ara vermeye gerek yoktur. Saç kökleri özel losyonlar içinde toplanır ve bu işlem bittiğinde yeni saç çizgisi çizilir veya ekilecek alan belirlemesi yapılır.Tüm anlatılan işlemler lokal anestezi ile ağrısız gerçekleştirilir. Ekilecek alanlara megahairtransın özel uçlarıyla kanallar açılır ve açılan kanalların etrafına daha fazla saç ekimi yapabilmek için ince slit dediğimiz sıyrıklar açılır.tüm bu açılan kanallara saçlar tohum şeklinde saç kökleri bırakılır.Bu teknik bize daha sık ve doğal görünümlü saç ekimi yapmayı sağlamıştır.