0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Finasterid Propecia Nedir ?

Finasterid / Propecia
Adı “propecia> altında pazarlanan finasterid, tanınan androjenik alopesi tedavisinde kullanılan sadece oral tedavidir. Reçete ile mevcut, ilaç Özellikle erkekler için ayrılmıştır. Hastanın bağlı olarak, propecia durdurmak saç dökülmesi için sık sık öneririz. Bir kılcal damar cerrahisi ile mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Bu ilaç etkili saç kaybının ilerlemesi engeller ve saç restorasyon planı sonra da saç dökülmesi ve kontrol edebilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız ya da olmayan cerrahi Yani, “Propecia> muhtemel bir çözüm olabilir.

Hormonu dihidrotestosteron (“DHT”) erkeklerde saç dökülmesi için büyük ölçüde sorumlu olan genetik yatkınlığı olan lez. Dihidrotestosteron için testosteron dönüştüren enzim 5 alfa redüktaz etki ederek DHT oluşumunu engelliyor. Sonbahar yavaş yavaş üç ay içinde daha az önemli hale gelmektedir. Tedavi durdurulduğunda ise eksilerini olarak, saç dökülmesi devam eder.

Çalışmanın 5 yıl, “Propecia> insanlar androjenik alopesi istikrar yardımcı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu çalışma, uzun süre saç kaybının sürekliliği değerlendirildi ve androjenik alopesi ilerici niteliği gösterdi.5 yıl ile tedavi edilen erkekler plasebo ile tedavi edilen hastalarla karşılaştırıldığında çapında bir daire 1 inç 277 kıllar bir fark vardı. Plasebo ile tedavi edilen erkekler saçlarını kaybetmeye devam etti.

Bir yana daha fazla saç, tek tek konya saç ekimi kalınlığı ve gücü de geliştirilmiş ve bu faktörlerin yoğunluğu ve estetik sonuç için kritik öneme sahiptir oldu. Yeni veriler saç 192 hafta sonra, kullanım süresi 48 hafta sonra 96 ​​hafta sonra% 36 ve% 46% 26 daha fazla zevk olduğunu göstermektedir.

Yan etkileri

Finasterid ve vücutta dihidrotestosteron oranında azalma alarak vakaların% 20′sinde yan etkileri vardır. Propecia deneyimi hakkında 1 ila 2 ay boyunca düşük libido yan etkileri herhangi bir kişi ulaşır. Yan etkiler sonrasında yok. Hastalar olası yan etkilerinin farkında olan hastanın yan etkiler daha yüksek oranda bulunmaktadır.