0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Ankara Saç Ekimi ve Saç Ekimi Teknikleri

HDC ANKARA saç ekimi

Saç ekimi, insanların kendisini kötü hissettirebilecek yani saçlı bölgelerin, yoğun dökülmeleri sonucu saç dökülmeme özelliği olan bölgelerden, yani faul kısmı ve ense bölgedeki saçların alınmasıyla saçsız bölgeye uygulanmasına saç ekimi denir. DHİ Saç ekiminde günümüzde insanların saç problemlerine çözüm olan ve insanların güvenerek merkezlere başvurmasını görmekteyiz.

Fue Yöntemi : Saç ekimi modellerinde kullanılan fue saç ekimi yöntemi, insanların yüzlerini güldürmeyi tam anlamıyla sağlayan farklı bir yöntemdir. Fue saç ekimi köklerini farklı bir şekilde alınmasını sağlamaktadır. Kıl kökünü blok şeklinde alınmayıp saçlı olan bölgelerden tek tek alınmasıdır.
Fut Yöntemi : Fut yöntemi uygulanırken, saç ekimi yapılacak hastanın ense bölgesinde lokal anestezi sayesinde ince bir şerit hücrelerin bulunduğu alanlar alınır, kök hücreler ayırıldıktan sonra özel solüsyon içerisine alınarak saç ekim işlemi gerçekleşene kadar beklenir. Alınan hücrelerin çok fazla bekletilmeksizin eklenmesi gerekmektedir. Bunun için ekibin yeterli sayıda olması gerekmektedir.

Ankara Sakal ve Bıyık Ekimi : Bıyık ekimi köselik adı verilen, seyrek bir biçimde çıkması, yara, ameliyat gibi sakallı bölgelerin çıkmaması sonucu sakal ekimine, ihtiyaç duyulan nedenlerdir. Sakal ekimi yapılırken 2-3 greft halinde ekilmesi gerekmektedir. Ve bıyık ekimi esnasında dikkat edilmesi gereken önemli bir neden de bıyıkların 20 ila 30 derecede ekilmesi gerekmektedir. Çünkü bu açılarda ekilmeyen bıyıklar düz bir şekilde uzar ve hastada kötü bir görüntü ortaya koyar.

Ankara Kaş Ekimi : Kaş ekimi yapılması için ense ve iki kulak arası dediğimiz bölgeden alınan saç köklerinin kaş bölgesine ekilmesine kaş ekimi denilmektedir. Ankara Kaş ekimi, lokal anestezi sayesinde kısa bir süre içerisinde işlem uygulayan tedavidir. Eğer lokal bir bölgede kaş dökülmesi gerçekleşmişse işler maksimum 30 dakika içerisinde sonlandırılmaktadır. Fue tekniği sayesinde mikromotor yardımıyla alınan kökler birbirinden ayrılarak kaş dökülmesi gereksinim olan bölgeye eklenmektedir.

Ankara Kirpik Ekimi : Kirpikler yüz kısmında bilindiği gibi en çok gözlenen ve kadınların ilgi alanına giren bölgelerden bir tanesidir. Kaş ekimi plastik cerrah ve uzman hemşire tarafından ameliyat ortamında yapılması gerekmektedir. İşlem yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir ve lokal anestezi, ile yapılan işlemde hiçbir ağrı, sızı gibi bir şikayetle hasta karşılaşmamaktadır.

VEGA ankara saç ekim merkezimiz olan hastahanemize Türkiye’ in her yerinden başvuran hastalarımızın Ankara’ya geldiğinde otel masrafları şirketimiz tarafından giderilecek ve ön muayeneyi ücretsiz olarak karşılamaktadır.

 Kaynak :  http://www.vegasacekimi.com/sakal-ve-biyik-ekimi/