0 (553) 190 60 10

0 (332) 352 29 56

Adana Sakal Ekimi

adana sakal ekiimi

Adana Sakal Ekimi İşlemleri

Her erkek sakalı kullanmasa da, saç köklerinin çıkmasındaki yoğunluk bakımından bazen sakal ekimi gerekebilir. Yani sakal çıkmayan bölümler ekim işlemi yapılarak çok daha sağlıklı hale getirilebilir. Sağlıklı bir erkek derisinde sakalın her noktadan eşit şekilde çıkması kıl, köklerinde körelme olmaması gerekir. Bazen mevcut sakalı daha da sıklaştırmak için de sakal ekim işlemi gerçekleşmektedir. Söz konusu işlemlerde her geçen gün teknoloji gelişmektedir. Sakal ekimi Adana estetik merkezleri, bu tür sorunlar için hastalarına en iyi koşullarda yardımcı olmayı amaçlar.

Erkekler İçin Sakalın Önemi

Saçlardan daha farklı olan sakallar, erkekler için önemlidir, çünkü erkeksi özelliğin gösterildiği bir şekildir. Her erkek için olmasa da sakal bırakmak önem taşır. Sakal çıkmayan bölgelerse genelde sorun olarak görülür. Ancak basit bir operasyonla çözümü sağlanan bir durumdur.

Sakal Ekim İşlemleri

Sakal ekim işlemlerinde elmacık kemiği üzerinde bulunan gereksiz tüyler sakal çıkmayan bölgelere nakledilir.

Bundaki amaç seyrek olan yerlerin daha sık tüylendirilmesidir. Bazen sakal alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısmında yer alan tüylerden de yararlanılmaktadır. Sonuçlar genellikle etkili olur ve estetik açıdan sağlıklı sonuçlar elde edilir. Sakal ekimi Adana işlem yerlerinde, söz konusu işlemler kişinin sakal durumuna göre değişiklik gösterir. Seyreklik ve tamamen olmaması durumlarına göre de yapılan ekim işlemleri değişmektedir. Örneğin hiç tüy çıkmayan bıyık ve çene bölgesine 400 kök civarında ekim yapılmaktadır. Bölgelere göre değişen bir durum söz konusudur.

Sakal Ekim İşlemleri Sonrası

Vega Adana Sakal ekimi işlemi öncesi kök alınan bölgelerde bir süre işlem izi devam edebilir. Pembe bir görünüm olabilir. Vücuttan veya enseden kök alındığında genelde iz kalmaz. Ekim işlemi gerçekleştiğindeyse iğnelerin batırıldığı bölgelerde oluşan pıhtı nedeniyle koyu kırmızı noktalar oluşabilir. Bu durum normaldir ve banyoda hemen geçer.

Alınması Gereken Önlemler

Sakal ekilen bölge 1-2 gün sonra yıkanmalıdır.  Pıhtıların temizlenmesiyle birlikte sakallar görünür haline gelir. İlk başlarda sivilce benzeri durumlar için temastan kaçınılması gerekir. En geç 2 hafta içinde normal görünüm sağlanır.

Ekim Sonrası Sakallar Nasıl Kullanılmalı

Sakal ekiminden sonra, 15 gün geçtiğinde normal uzunluğa ulaştığı için kesim işlemi yapılabilir. Köklerin tam olarak deriye tutunması için traş 1 ay sonraya bırakılmalıdır. Bununla beraber, 15 gün sonrasında ekilen sakalın bir kısmı şok dökülme denen geçici bir dökülme yaşar. Bundan en geç 4-8 ay sonra dökülenlerin yerine tamamı baştan çıkar. İlk başta kıl kökleri güçsüz olsa da 2 yıl içerisinde bunun kalitesinde artış görülecektir.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatlarında belirleyici olan ekim yapılan bölgenin büyüklüğü, yapılan işlemlerin özelliği vs. dir. VEGA Sakal ekimi Adana firmasına başvuru sonrası hasta özellikleri ile birlikte yapılan değerlendirme sonrası işlemler gerçekleşir. Vega Ekim merkezi tercihinde uzman operatörlerin olduğu klinikleri seçmeyi unutmayın. Bizlere ulaşmak için vegaadana.com veya 0553 190 60 10 numaralı telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.